حجت الاسلام کریمیان ها در جمع معتکفین نیمه شعبان مسجد امام رضا(ع) دانشگاه :

امام همانند کعبه می ماند که باید به گرد آن بگردیم.

به گزارش واحد اطلاع رسانی حوزه فرهنگی، همزمان با فرارسیدن نیمه ی شعبان مراسم احیا با حضور دانشجویان خانم در مسجد امام رضا(ع) دانشگاه آزاد اسلامی قزوین برگزار گردید.

در این مراسم حجت الاسلام کریمیان ها با اشاره به احادیث و روایات غیبت حضرت ولی عصر (عج) فرمودند: محمود بن ولید در قبرستان احد حضرت زهرا سلام ا... علیها را دیدند که قبور را زیارت می کرد و اشک می ریخت از ایشان پرسید آیا نبی مکرم اسلام حجتی در رابطه با جانشین بعد از خوشان معرفی کرده اند حضرت در جواب فرمودند من تعجب می کنم مگر شما غدیر را ندیدید که پدرم دست علی علیه السلام را بالا برد؟ و حجت را برهمگان تمام کرد؟محمود بن ولید از حضرت پرسیدند چرا علی از حقش گذشت و حقش را نگرفت. حضرت فاطمه سلام ا... علیها در جواب فرمودند: «مثل الامام مثل کعبه» امام همانند کعبه است. طبق فرمایش حضرت فاطمه سلام ا... علیها پیامبر پیغامبراست و به سمت مردم می رود اما امام برعکس اجرا کننده پیغام است ، امامان معصوم علیهم السلام همانند کعبه هستند که ما باید به گرد آنها بگردیم . اگردیدید حضرت علی (ع) خانه نشین شد تعجب نکنید، اگر حضرت مهدی علیه السلام غایب شد تعجب نکنید، اگر دیدید  امام در کناره قرار گرفته تعجب نکنید.

ایشان  در ادامه افزودند: سلمان فارسی(ره) دنباله رو حضرت علی علیه السلام بود هر جا امام می رفت و قدم می گذاشتند ایشان به دنبال امام بودند. هر چقدر شما به امام معصوم تسلیم تر شدی در واقع نزدیک تر گشته ای.

وی با اشاره به روایتی از پیامبر(ص) افزودند : شخصی نزد پیامبر رفت و گفت من را می شناسی پیامبر فرمود خیر . شخص گفت زمانی که شما به پیامبری مبعوث نشده بودی در طائف من روزی شما را مهمان کردم ، حال از شما 200 گوسفند می خوام. پیامبر به یارانش فرمود به این مرد آن چه را می خواهید بدهید.بعد به اصحابش فرمود چرا این مرد چیز کمی از من خواستند.در واقع پیامبر به خواسته دنیایی آن فرد اشاره می نمایند . آیت ا... شاه آبادی می فرمایند: یک جرعه از آب بهشت برزخی تمام لذت های دنیا را در بر دارد.در اینجا مسئله صعود نیت ها و خواسته ها مطرح است.

عکس و خبر: سمیه عطایی