همزمان با آغاز دهه ی فجر صورت گرفت؛

تجدید میثاق دانشگاهیان دانشگاه آزاد اسلامی قزوین با شهدای گمنام

همزمان با فرارسیدن 12 بهمن و آغاز دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی، دانشگاهیان دانشگاه آزاد اسلامی قزوین با آرمان های شهدا تجدید بیعت کردند.

به گزارش واحد اطلاع رسانی حوزه فرهنگی، به منظور گرامی داشت سی و نهمین سالروز پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی و پاسداشت یاد و خاطره شهدا و بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران حضرت امام (ره) جمعی از استادان، دانشجویان و کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی قزوین با حضور بر مزار شهدای گمنام، قرائت فاتحه و اهدای گل، ضمن ادای احترام به روح ملکوتی حضرت امام (ره) و شهدا، با آرمان های الهی بنیان گذار انقلاب و شهدای گرانقدر تجدید بیعت کردند.

دراین مراسم دکتر موسی خانی ضمن تسلیت بمناسبت ایام فاطمیه و شهادت حضرت فاطمه(س) و گرامیداشت یاد و خاطره معمار کبیر انقلاب اسلمی ایران حضرت امام خمینی(ره) وشهدای گرانقدر افزودند:همه ما به این شهدا و مردم و نظام اسلامی مدیون هستیم واین بیعت و تجدید میثاق با آرمان های شهدا نباید یک کار نمادی و ظاهری باشد.همه این نماد ها  برای ما یک یاد آوری است که هر وقت از کنار مزار این شهدای عزیز رد می شویم و شهدا را یاد می کنیم باید بدانیم که مسئولیت ما سنگین است.

دکتر موسی خانی با اشاره به پیشرفت و سربلندی کشور بیان داشتند:کشور عزیزمان ایران الحمدالله مواهب الهی زیادی داردو در اثر تدابیر خوب می تواند یک کشور قدرتمند جزء ده کشور جهان باشد. این رسالت برعهده دانشگاهیان اعم از اساتید،دانشجویان و کارکنان است و حتی کشور عزیزمان این توانمندی را دارد که بعنوان ام القری اسلامی بتواند نقش محوری و کلیدی را در رهبری فرهنگی جهان ایفا نماید.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی استان قزوین در بخش پایانی سخنان خود بیان داشتند: امیدواریم که از این محل مقدس  و معنوی که برگشتیم یادمان باشد که به این جوان ها ،امام راحل و شهدا بدهکاریم و انشاءالله با عزم بیشتری برای سربلندی کشورمان و نظام مقدس جمهوری اسلامی  کار کنیم .

قرائت زیارتنامه شهدا،اجرای موسیقی انقلابی توسط کانون فرهنگی دانشجویی هنر وموسیقی از دیگر برنامه های این مراسم بود.