حجت الاسلام والمسلمین صفی خانی در جمع دبیران کانون های فرهنگی:

کارفرهنگی زمانی جواب می دهدکه استمرارداشته باشد.کارفرهنگی زمزمه ی فرهنگی می خواهد.

به گزارش واحد اطلاع رسانی حوزه فرهنگی، نشست دبیران کانون های فرهنگی دانشجویی با حضور حجت الاسلام والمسلمین صفی خانی مدیرکل فرهنگی،حجت الاسلام والمسلمین پاکزاد معاون فرهنگی نهاد رهبری،دکتر چگینی رییس امور فرهنگی و مهندس گلدوزها مدیراجرایی نهاد در محل حوزه فرهنگی برگزار گردید.

در این جلسه حجت الاسلام والمسلمین صفی خانی ضمن خیر مقدم به دبیران کانون های فرهنگی دانشجویی وتشکراز زحمات کانون ها در برگزاری برنامه ها با اشاره به کار تیمی و گروهی در بین کانون ها افزود:کانون های فرهنگی باید کارکردن بصورت گروهی و تیمی را یاد بگیرند و این باعث انسجام کانون ها و همچنین انسجام برنامه های فرهنگی کانون ها می شود.

مدیر کل فرهنگی دانشگاه با اشاره به اهمیت نقش دفتر نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه بیان داشتند:ما در دانشگاه یک پتانسیل فکری بسیار قوی داریم به نام نهاد رهبری که می تواند در این زمینه هم ازکانون ها و هم از برنامه های فرهنگی پر محتوا حمایت کند .

ایشان در ادامه به استمرار کار فرهنگی اشاره نموده و افزودند:کارفرهنگی زمانی جواب می دهد که استمرار داشته باشد.کار فرهنگی زمزمۀ فرهنگی می خواهد.تعامل دبیران و اعضای مرکزی کانون ها با سایر دانشجویان باید بیشتر شود و زمینه های جذب حداکثری دانشجویان در کانون ها فراهم شود.

حجت الاسلام والمسلمین صفی خانی با اشاره به دانشجویان بعنوان سرمایه های جامعه افزود:دانشجویان یکی از بزرگترین سرمایه های جامعه ما هستند.دانشجویان بهترین سرمایه ای است که باید به او خدمات فرهنگی ارائه داد.

مدیرکل فرهنگی دانشگاه با اشاره به اصل بودن کار علمی بیان داشتند:دانشجویی که در حوزه فرهنگی می آید و کار می کند باید اولین کارش این باشد که جایگاه علمی خود را حفظ کند زمانی می توانیم فرهنگ دانشگاه را با کمک کانون ها رشد دهیم که خود اعضای کانون ها و فعالین فرهنگی در عرصه علمی خوشنام باشند.

حجت الاسلام والمسلمین پاکزاد معاون فرهنگی نهاد رهبری با اشاره به اهمیت نقش کانون های فرهنگی دانشجویی افزود:بهتر است این جلسات فرهنگی استمرار داشته باشد و از طریق همفکری و تبادل نظر به نتایج خوبی در جهت پیشبرد اهداف فرهنگی دست پیدا کنیم.

ایشان با اشاره به مطالبات جدی مقام معظم رهبری از دانشگاهیان بیان داشتند: باید بیشتر به مطالبات مقام معظم رهبری که در مورد دانشگاه ،اساتید و دانشجویان بیان می کنند در این مسیر حرکت کنیم وما از برنامه های پر محتوا و با کیفیت ازسوی کانون های فرهنگی حمایت می کنیم .

در ادامه جلسه دبیران کانون های فرهنگی دانشجویی ضمن ارائه گزارشی از برنامه ها و فعالیت های انجام شده و در دست اجرا پیرامون برنامه ها و وضعیت کانون ها به بیان نظرات خود پرداختند.

همچنین در این جلسه دبیران جدید کانون های بقیه ا...،اندیشه نور،شعروادب ،هیئت محبان اهل بیت(ع) و نقشینه معرفی و احکام خود را دریافت نمودند.