حجت الاسلام و المسلمین صفی خانی:

خودت را به اموری مشغول کن که بتوانی در پیشگاه خداوند پاسخگو باشی.

به گزارش واحد اطلاع رسانی حوزه فرهنگی، سلسله جلسات  هفتگی تفسیر قرآن کریم  در روزهای سه شنبه همراه با قرائت زیارت عاشورا و با حضور حجت الاسلام والمسلمین صفی خانی مشاور ریاست محترم دانشگاه و مدیر کل فرهنگی ، در مسجد امام رضا(ع) دانشگاه برگزار گردید.

حجت الاسلام والمسلمین صفی خانی با اشاره به داستان حضرت موسی (ع) و حضرت خضر (ع) در قرآن و مسئله بصیرت ، گفت: شناخت بصیرت در داستان ها و حکمت های قرآنی نهفته است . چنانچه در قرآن کریم داستان حضرت خضر و حضرت موسی را بیان می کند و مقام حضرت خضر را مقام معلم (هدایت) و مقام حضرت موسی دانشجومی باشد. با این که هر دو پیامبر هستند مقام حضرت خضر هدایتی و مقام حضرت موسی ملکوتی است .

ایشان در ادامه افزود: طبق روایات ائمه معصومین علیهم السلام عبادت تنها نماز و روزه نیست  بلکه تفکر اندیشیدن در امر خداوند متعال است و به فرموده مولای متقیان امام علی علیه السلام : خودت را به اموری مشغول کن که بتوانی در پیشگاه خداوند پاسخگو باشی.

وی با اشاره به خودسازی و تزکیه نفس بیان داشت: انسان قبل از ساختن دیگران باید به ساختن خود بپردازد.وقتی عبد و بنده باشی می توانی سودمند باشی و این امر بدون بصیرت و صبر محقق نمی شود.فلسفه وجود انسان ها اطاعت از خداوند و در خدمت خلق او بودن است که این از درس های مکتب اهل بیت است.

لازم به ذکر است که جلسات تفسیر قرآن کریم و زیارت عاشورا در ابتدای شروع هرترم تحصیلی تا پایان ترم روزهای سه شنبه از ساعت  7:30 در مسجد امام رضا علیه السلام دانشگاه برگزار می گردد.