مراسم گرامیداشت 9 دی روز بصیریت و میثاق با ولایت در دانشگاه آزاد اسلامی قزوین برگزار گردید.

به گزارش واحد اطلاع رسانی حوزه فرهنگی، همزمان با فرارسیدن سالروزحماسه تاریخی و انقلابی 9 دی مراسمی بهمین مناسبت با حضور اساتید و دانشجویان و کارکنان در مسجد امام رضا(ع) دانشگاه آزاد اسلامی قزوین برگزار گردید.

در این مراسم حجت الاسلام والمسلمین صفی خانی مدیرکل فرهنگی دانشگاه ضمن عرض تسلیت بمناسبت سالروز وفات بانوی بزرگوار اسلام کریمه اهل بیت حضرت فاطمه معصومه(س) وگرامیداشت حماسه تاریخی 9 دی 88 با اشاره به سخن مقام معظم رهبری در خصوص ماندگاری حماسه 9 دی در تاریخ انقلاب بیان داشت:واقعاً همینطور است حضورو در صحنه آمدن مردم مسلمان و انقلابی در 9 دی 88 حماسه ای تاریخی را رقم زد که چشم همه دنیا را به خود خیره کرد.

مدیرکل فرهنگی دانشگاه با اشاره به اهمیت و تاثیرگذاری زندگی ائمه معصوم(ع) افزود: زندگی همه ائمه معصوم(ع) الهام بخش یک زندگی معنوی و الهی و انسانی است و اگر کسی بخواهد معنا و مفهوم تقوا ،وبصیرت و سیاست را بفهمد باید در زندگی ائمه معصومین(ع) تامل و تدبر کند.

ایشان در بخش دیگری افزود: سیاستی ارزشمند است که مبنایش دین باشد.اگر بخواهیم بصیرت را بیاموزیم باید در زندگی ائمه معصوم(ع) آموخت.

حجت الاسلام والمسلمین صفی خانی با اشاره به عظمت و بزرگی ملت ایران بیان داشت:چیزی که ملت با شکوه ایران را در دنیا بلند آوازه و بلند مرتبه کرد و بر دشمنانش چیره کرد بصیرت دینی و استقامت ایمانی است.

ایشان با اشاره به مفهوم بصیرت بیان داشت:بصیرت یعنی اینکه انسان به شناختی دست پیدا کند که راه و مسیر درست را گم نکند و دچار اشتباه و انحراف نشود.همه ائمه معصومین(ع) تلاششان براین بود که به ما بیاموزند که راه را گم نکنیم.

لازم به ذکر است که جامعه دانشگاهی واحد قزوین  در مراسم  گرامیداشت حماسه تاریخی و انقلابی 9 دی  حضوری پر شور داشتند.