حجت الاسلام والمسلمین موسوی در دومین همایش آثارفرهنگ ادبیات ایثار ومقاومت:

ما در طول هشت سال ،دفاع مقدسی را اداره کردیم که درآن ضمن اینکه جنگیدیم ارزش ها را هم حفظ کردیم.

به گزارش واحد اطلاع رسانی حوزه فرهنگی،همزمان با فرارسیدن هفته دفاع مقدس وگرامیداشت دلاورمردی ها و شجاعت رزمندگان اسلام دومین همایش آثار فرهنگ ادبیات ایثار ومقاومت در 4 بخش شعر،داستان،دلنوشته و عکس در دانشگاه آزاد اسلامی قزوین برگزار گردید.

حجت الاسلام والمسلمین موسوی استاد حوزه و دانشگاه ضمن گرامیداشت یاد و خاطره هشت سال دفاع مقدس با اشاره به همگانی بودن دفاع از میهن اسلامی افزود:اگر یک روزی کیان این مملکت مورد هجوم و حمله بیگانه قراربگیرد وظیفه همه است که به میدان بیایند و حفظ کیان کشور برهمه واجب است فرقی نمی کند مذهبی،غیرمذهبی،پیر،جوان،مرد و زن همه باید شرکت نمایند.

ایشان با اشاره به آثار هشت سال دفاع مقدس افزود:جنگ به ما یاد داد میشود با مذاهب و فرهنگ های مختلف ،افکار مختلف کنارهم زندگی کرد و ارزش ها و اهداف مشترک داشت و به ارزش های هم احترام بگذاریم و پایبند باشیم.هشت سال جنگ برما تحمیل شد ولی شکر خدا یک وجب از خاک ایران از دست نرفت .

این کارشناس مذهبی در ادامه افزود:در هشت سال دفاع مقدس رزمندگان با تمام وجود از کیان اسلامی دفاع کردندوبه ما تحویل دادند وما باید  آن را حفظ کنیم.دفاع گاهی جانی است رفتن به میدان جنگ است و یک عده مثل شهید حججی که نسل انقلابند با تمام وجود هستند و امثال شهید محسن حججی زیاد داریم که با جانشان سپر بلای این انقلاب و نظام و این کشور هستند.

این استاد دانشگاه دربخش دیگری افزودند:در دوران دفاع مقدس فرهنگ دفاع از مملکت و دفاع از ارزش ها در جبهه ها بچه ها عوض می کرد و روی آن ها اثر می گذاشت و آنها می ساخت و اثر مثبت می گذاشت وآنقدر مطالب ناب درباره هشت سال دفاع مقدس و نکته های اخلاقی در این دوران وجود دارد که روی زمین مانده که هنوز ناشناخته مانده و باید احیا شود.

ایشان در ادامه افزود:ما جنگی را اداره کردیم ،دفاع مقدسی را داره کردیم که در آن ضمن اینکه با دشمن جنگیدیم،در آن ارزش ها را هم حفظ کردیم و این بخاطر اسلام است که به ارزش های انسانی بها می دهد.

لازم به ذکر است دومین همایش آثار فرهنگ ادبیات ایثار ومقاومت با ارائه بیش از 50 عنوان اثر در 4 بخش شعر،دلنوشته،داستان و عکس با معرفی نفرات برتر به کار خود پایان داد. دراین همایش در بخش شعربه ترتیب استاد آقای ملا حاجی آقای اول استاد سرکارخانم هژبر دوم و آقای سوهانی ازکارکنان دانشگاه نفر سوم ،در بخش داستان دانشجویان خا نم ها: کاظمی،ادیبان زاده و شیر محمدی به ترتیب اول تا سوم ،در بخش دلنوشته دانشجویان خانم ها: هدایتی ،خلیلی و آقای سبحانی از کارکنان دانشگاه به ترتیب اول تا سوم و در بخش عکس آقای زیاری از کارکنان دانشگاه ،دانشجو خانم روحی ودانشجو آقای مهدی الحسینی به ترتیب اول تا سوم انتخاب شدند.

در این همایش آقایان  ملا جایی آقایی و سوهانی و سرکارخانم هژبر نفرات برگزیده اول تا سوم در بخش شعر اشعار خود را قرائت کردند.