به گزارش واحد اطلاع رسانی حوزه فرهنگی،همزمان با ایام دهه ی کرامت مراسم تقدیر ازکارکنان منتخب خواهر در زمینه حجاب و عفاف با حضور هیئت ریئسه برگزار گردید.

در این مراسم دکتر عطایی قائم مقام دانشگاه ضمن تبریک میلاد باسعادت حضرت فاطمه معصومه(س) و حضرت امام رضا(ع) و ایام دهه ی  کرامت  با اشاره به مسئله حجاب و عفاف افزودند:خدا را شاکرم که چنین جلسه و نشستی برگزار شده و هدف از این جلسه نهاد سازی و الگو سازی و الحمدالله  فرهنگ حجاب و عفاف وفرهنگ ارزش های اسلامی در دانشگاه ما نهادینه شده است همه کارکنان و اساتید ما این ستور الهی را انجام می دهند و حضور جمعی از شما همکاران در این مراسم نافی این موضوع نیست که سایر همکاران ما خدای ناکرده رعایت دستور الهی را نمی کنند و ما افتخار داریم که دانشگاه ما جزء تعداد اندک دانشگاه هایی است که حجاب برتر را انتخاب کرده است وکارکنان بزرگوار و ارجمند دانشگاه با آن خود سازی و تهذیب درونی که دارند خودشان حجاب برتر را انتخاب کردند.

دکتر عطایی در بخش دیگری از سخنان خود افزود:خداوند را شاکریم که توفیق بندگی در امر حجاب و عفاف را به ما عنایت کرده و هدف از این جلسه توجه ویژه به این واجب الهی است  که با اهمییت دادن به این موضوع ،اطاعت خود را از خداوند متعال اعلام می کنیم.

ایشان با اشاره به نوع برداشت از موضوع حجاب فرمودند:حجاب یعنی پرده ای بین انسان و گناه ،پرده ای بین اطاعت و بندگی با نافرمانی از خداوند است و این اختصاص به جنسیت خاص  ندارد هم شامل خانم ها می شود و آقایان را شامل می شود.

دکتر عطایی با داشاره به مسئله حجاب درمنابع اسلامی افزودند: حجاب انواع مختلفی دارد که اولین دستوری که از طرف خداوند معتال نازل شده است حجاب چشم است و بعد حجاب زبان و حجاب رفتار می باشد.و حجاب رفتار شامل پوشش،سلوک و شیوه رفتار ی می باشد.

ایشان با اشاره به مسئله حجاب و سعادتمندی بیان داست:یکی از ابزارهای بسیار مهم و با اهمیت برای رسیدن به قرب الهی،سعادتمندی بحث رعایت حجاب است.یعنی اینکه حجاب یک وسیله و ابزار است که می تواند ما را به اوج بندگی برساند.پس اگر ما حجاب را رعایت کنیم این حجاب وسیله ای است که می توانیم آن درگرانبها یی که خداوند در وجود ما قرا داه است را شکوفا نماییم و به اوج تحقق ذات برسیم.

دکتر عطایی با اشاره به آثارحجاب و عفاف بیان داشت:در دو حوزه فردی  حجاب باعث تعالی انسان می شود ،وسیله تهذیب و تزکیه است که می تواند ما را رشد دهد و همچنین می تواند زمینه ساز آرامش شود.

حجت الاسلام و المسلمین صفی خانی مدیر کل فرهنگی دانشگاه نیز با تبریک ایام دهۀ کرامت و بخصوص میلاد حضرت امام رضا(ع) افزود: دانشگاه آزاد اسلامی قزوین بطور ویژه و خاص دلبستگی به آن امام بزرگوار داردو تمام توفیقات خودش را در سایه عنایات حضرت امام رضا(ع) که به ارداه الهی محقق شده می داند.

مدیر کل فرهنگی دانشگاه در خصوص برگزاری این مراسم بیان داشت:این مراسم با دستور جناب آقای دکتر عطایی و با توجه به اسناد و مدارک موجود و براساس دستورالعمل عفاف و حجاب و تقویم فرهنگی و بخشنامه های ارسالی از سازمان مرکزی که هر ساله وجود داشته و لی امسال نگاه ویژه تری به این موضوع شده برگزار گردید.

ایشان در خصوص انتخاب همکاران افزودند: این جمع حاضربراساس معیارها و شاخصه های اعلام شده بر اساس بخشنامه و توسط خود معاونت های مربوطه معرفی و اعلام شدند واین تعداد به نوعی منتخب و نماینده همه حوزه های دانشگاه هستند و این تصور نشود که فقط این جمع حاضر از اساتید و کارکنان در بحث حجاب و عفاف برترهستندبلکه همه همکاران و اساتید ما در این زمینه پیشرو و برترند و همه این جمع انتخاب شده می توانند نماینده حوزه ها در مباحث فرهنگی،یاوران نماز،یاوران امر به معروف باشند.

حجت الاسلام والمسلمین دکتر حیدری مسئول نهاد نمایندگی در خصوص اهمیت فضلیت بانوی مسلمان فرمودند:فضیلت بانوی مسلمان در اسلام فضیلت بسبار بزرگ و با عظمتی است. نگاه اسلام به بانوان ،نگاه ارزش مدارانه و کرامت مداری و این کرامت در سایه تعالیم اسلام حاصل می شود و اگر خدای ناکرده ارزش ها ودستورات اسلامی نادیده گرفته شود مسلماًکرامت زن آسیب می بیند و جامعه را هم دچار آسیب می کند. است واین موضوع. قبل از اسلام وجود نداشته است.

ایشان در بخش دیگری افزودند:نگاه به مسئله حجاب یک نگاه آرمانی است،یک نگاه ایدئولوژیکی است،یک نگاه مکتبی و اجتماعی است .هرکس نگاه بصیرانه به عالم خلقت داشته باشد این را در مجموع عالم خلقت می بیند.

دکتر اکبری معاون دانشجویی و فرهنگی نیزبا اشاره مسئله حجاب و عفاف فرمودند:انشاالله بتوانیم با همکاری هم این فریضه بزرگ را که هم یک وظیفه شهروندی است و هم یک وظیفه شرعی بتوانیم در مرحله اول در دانشگاه خود و در مراحل بعدی از این طریق در استان قزوین و بعد در کشور به سهم خود و وظیفه اصلی که بر عهده دانشگاه است بحث حجاب و عفاف را نهادینه کنیم.

درپایان مراسم ازهمکاران منتخب خانم  با اهدای شاخه گل و هدیه تقدیر به عمل آمد.