حجت الاسلام والمسلمین دکتر حیدری در مراسم عفاف و حجاب در مسجد امام رضا(ع) دانشگاه :

منشاء تمام حسنات عفت است.

به گزارش واحد اطلاع رسانی حوزه فرهنگی،همزمان با هفته عفاف و حجاب مراسمی با حضور اساتید،دانشجویان و کارکنان در مسجد امام رضا(ع) دانشگاه آزاد اسلامی قزوین برگزار گردید.

در این مراسم حجت الاسلام والمسلمین دکتر حیدری مسئول نهاد نمایندگی مفام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی قزوین ضمن گرامیداشت و تبریک هفته عفاف و حجاب به خواهران و برادران نمازگزار با اشاره به آیه 32 سوره احزاب بیان داشت:در این آیه این موضوع مطرح شده که عفت تنها در پوشش نیست بلکه در رفتارانسان ها و در مشی و روش زندگی باید این مسئله رعایت شود.

دکتر حیدری با اشاره به دستورهای قرآنی مطرح شده در خصوص عفت و عفاف افزودند:اصولاَ دستور به عفت و عفاف از دستورهای قرآنی است و ما باید این مسئله را رعایت کنیم ومسلمان کسی است که باید مطابق با قرآن زندگی کند.

ایشان در بخش دیگری با اشاره به فرمایشی ازحضرت رسول اکرم(ص) در خصوص عفت و پاکدامنی افزودند: نبی مکرم اسلام  عفت و پاکدامنی را زینت زنان بیان می کندو این یعنی اینکه هرچقدر پاکدامنی و عفت آنان بیشتر باشد زینت آنان هم بیشتر می شود. و برترین درجه از منظر قرآن عفت می باشد.

حجت الاسلام والمسلمین حیدری در بخش دیگری بیان داشتند:عفت منشاء تمام حسنات است و هرکسی که متدین و علاقه مند به انقلاب اسلامی و ارزش های دینی است باید به این مسئله مهم و انقلابی عفاف و حجاب دقت و توجه نماید.

ایشان با اشاره با نقش اثر گذار شهدا وامام خمینی(ره) افزودند:شهدا و امام راحل ما را بیشتر با حقیقت اسلام آشنا کردندو حضرت امام خمینی(ره)اسلام ناب را دوباره به ما معرفی کرد و باید از آن صیانت و حفاظت شود.

در پایان این برنامه  به مناسبت هفته عفاف و حجاب از خواهران نمازگزار حاضر در مسجد امام رضا(ع) با اهدای شاخه گل و هدیه تقدیر بعمل آمد.