همزمان با لیالی قدر برگزار گردید؛مراسم احیا و محفل انس با قرآن

مراسم احیا شب های قدر و محفل انس با قرآن با حضور حجت الاسلام والمسلمین دکتر تلخابی نماینده استان در مجلس خبرگان رهبری  در دانشگاه آزاد اسلامی قزوین برگزار گردید.

به گزارش واحد اطلاع رسانی حوزه فرهنگی،همزمان با فرارسیدن شب های قدر در اولین شب از لیالی قدر و شب نوزدهم ماه مبارک رمضان و ضربت خوردن حضرت علی(ع) مراسم احیا شب قدر با حضوردکتر تلخابی نماینده مردم استان در مجلس خبرگان رهبری و هیئت رئیسه دانشگاه و اساتید و دانشجویان در مسجد امام رضا(ع) برگزار گردید.

در این مراسم حجت الاسلام والمسلمین دکتر تلخابی با اشاره به اهمیت شب های قدر و استقبال خداوند از توبه بندگان افزود:در روایت داریم که خداوند می فرمایداگر گناه کاران می دانستند که که من خدا چطور منتظر آنها هستم و شوق من نسبت به آنها چگونه است و اگر میدانستند که من چقدر به آنها علاقه دارم و انتظار آنها را می کشم وچقدر مشتاقم که بندگان گناهکار توبه کنند،آنها از شوق شدت اشتیاق جان خود را می دادند.

دکتر تلخابی در ادامه افزودبیشتر علمای ما شب های 19،21 و 23 ماه مبارک رمضان که از شب های قدر می باشداز رحمت خداوند صحبت می کردند و عقیده داشتند که این شب ها باید برای رجا و امید و رحمت باشد.و انسان باید از لحظه ها و زمان ها بخصوص زمان های با ارزشی چون لیالی قدر بنحو احسن استفاده نمایدتا مورد رحمت و لطف خداوند قرار گیرد.

اقامه نماز جماعت،صرف افطاری،قرائت قرآن ،مداحی و قرائت دعای مجیر ،قرآن به سر گرفتن ازدیگر  برنامه های این مراسم بود.

همچنین در پایان مراسم به قید قرعه تعدادی از شرکت کنندگان برای سفر زیارتی مشهد مقدس انتخاب شدند.