مراسم پنجمین روزدرگذشت حضرت آیت ا.. باریک بین(ره) وسالگرد شهدای گمنام دانشگاه

در مسجد امام رضا(ع) دانشگاه برگزار گردید.

به گزارش واحد اطلاع رسانی حوزه فرهنگی،مراسم پنجمین روز ارتحال عالم ربانی حضرت آیت ا... باریک بین (ره) و سالگرد شهدای گمنام  با حضور دکتر همتی استاندار محترم قزوین ،دکتر نصرتی شهردار،آیت ا.. تاکندی ،مقامات لشگری وکشوری،اساتید،دانشجویان و کارکنان و خانواده حضرت آیت ا...باریک بین(ره) و خانواده دانشجوی شهید مدافع حرم دانشگاه شهید عباس آسمیه در مسجد امام رضا(ع) دانشگاه آزاد اسلامی قزوین برگزارگردید.

در ابتدای مراسم دکتر موسی خانی ریاست دانشگاه ضمن تسلیت به خانواده مکرم حضرت آیت ا.. .باریک بین بمناسبت ارتحال عالم ربانی و مجاهد نستوه با اشاره به خدمات ارزنده ایشان  افزود:حضرت آیت ا.. .باریک بین(ره)خدمات بسیاروبیشمار وارجمندی را برای دانشگاه داشته و این مراسم  به رسم ادب و احترام و تجلیل از زحمات این عالم ربانی   منعقد شده  و خدارا شاکریم و لازم است از نماینده ولی فقیه و امام جمعه فقید استان  که در آن زمان خیلی به ما در تاسیس و شکل گیری دانشگاه کمک کردند و واقعاً سینه سپر کردندو خیلی پی گیر بودندقدر دانی نمایم.

دکتر موسی خانی با اشاره به جدیت و تواضع این عالم وارسته افزودند:هرلحظه،هر مشکلی برای دانشگاه بود با بزرگواری ،ارتباط برقرار می کردند ومشکلات دانشگاه را حل می کردند و یکی از یادگارهای ایشان دانشگاه آزاد اسلامی قزوین  است که الحمدا.. این دانشگاه توانسته جایگاه شایسته و رفیعی درسطح کشور بدست آورد.

در ادامه حجت الاسلام والمسلمین مرتضوی با اشاره شخصیت حضرت آیت ا.. باریک بین (ره)افزود:از کسانی که شدیداً براساس خط انصاف که همان خط عدالت است در این صراط مستقیم در ارتباط با خود،با خدا،با مردم و جهان هستی رفتار می کردوجود ارزشمند حضرت آیت ا..باریک بین بود.ایشان حجت الاسلام واقعی به تما م معنا بود. در رفتار و حرکات او جز راه تقوا و انصاف چیزی از او ندیدم.

حجت الاسلام مرتضوی با اشاره به نقش حضرت آیت ا..باریک بین(ره) به قبل از انقلاب و پس از انقلاب اشاره نموده و افزود:قبل از انقلاب ایشان محور جوانان متدین و انقلابی و مبارز قزوین بود و با توجه به ارتباطی که با حضرت امام(ره)داشتند ،مسئله ولایت فقیه را برای جوانان و مردم تبین می کرد.وپس ازپیروزی انقلاب هم ازمحوری ترین روحانیون شهر و استان بودندکه تلاش و مجاهدت جدی در تثبیت انقلاب داشت.

درادامه پیام تسلیت دکتر میرزاده ریاست عالیه دانشگاه آزاد اسلامی بمناسبت ارتحال مجاهد نستوه حضرت آیت ا..باریک بین توسط دکتر موسی خانی قرائت گردید.

درادامه شرکت کنندگان در مراسم با حضور بر سر مزار شهدای گمنام و قرائت فاتحه و اهدا شاخه گل با آرمان های شهدا تجدید بیعت نموده و از سردیس دانشجوی  شهید مدافع حرم عباس آسمیه با حضورخانواده شهید رونمایی گردید.