حجت الاسلام حیدری در مراسم افتتاح اعتکاف دانشجویی دانشگاه:

در مباحث اخلاقی همواره دفاع در مقابل شیطان نفس در خارج از

مرز های وجودی انسان  بسیار ساده تر از داخل مرز هاست .

هم زمان با میلاد مولود کعبه حضرت علی (ع)، مراسم معنوی اعتکاف در مسجد امام رضا(ع) دانشگاه آزاد اسلامی قزوین در حال برگزاری است.

به گزارش کانون قران و عترت دانشگاه آزاد اسلامی قزوین؛ در این  مراسم معنوی که  با حضور دانشجویان خواهر دانشگاه آزاد اسلامی قزوین و با هدف ارتقا سطح دینی و تهذیب نفس در ماه رجب المرجب و ایام البیض در روزهای 13 ، 14 و 15 رجب ( 21 الی 23 اردیبهشت ماه ) در مسجد امام رضا (ع) در حال برگزار شدن است  بیش از 100 نفر از دانشجویان خواهر حضور دارند.

در افتتاحیه این مراسم که در دوشنبه شب در محل مسجد امام رضا (علیه السلام )دانشگاه برگزار شد ابتدا حجت الاسلام حیدری مسئول نهاد نماینگی مقام معظم رهبری در دانشگا های آزاد اسلامی استان قزوین ،ضمن گرامی داشت  سالروز میلاد امام علی (ع)و روز پدر به جایگاه ویژه امام علی (ع)در اسلام اشاره داشتند و به تبیین آیه شریفه إِنَّما وَلِيُّكُمُ اللَّهُ وَ رَسُولُهُ وَ الَّذينَ آمَنُوا الَّذينَ يُقيمُونَ الصَّلاةَ وَ يُؤتُونَ الزَّكاةَ وَ هُم راكِعُونَ  در سوره مائده آیه 55 پرداختند.

ایشان ضمن تجلیل از شرکت کنندگان در مراسم عبادی اعتکاف حضور در این مراسم را توفیقی بزرگ از سوی خداوند دانسته و افزودند بنا به فرمایش امام علی (ع)باید درها و منافذ ورود شیطان به مملک وجود انسان را بست و توجه داشت که دفاع از ارزش های انسان همواره در بیرون از مرزهای وجودی انسان بسیار ساده تر از  دفاع و مبارزه در داخل مرز هاست.

ایشان  در ادامه به ذکر نظرات علما و بزرگان در خصوص حضور در مراسم اعتکاف پرداخته و نکاتی را در خصوص استفاده هر چه بیشتر  دانشجویان از این فرصتبا فعالیت های همچون  انس با قرآن کریم ،خلوت گزینی و راز نیاز با خداوند منان و پرهیز از کثرت گرایی در این روز ها  ،پرهیز از بحث های غیر ضروری  واداء نماز های قضا و ....خواستار شدند .

در ادامه جلسه حجت الاسلام صفی خانی مدیر کل حوزه فرهنگی دانشگاه ،ضمن عرض خیر مقدم به شرکت کنندگان حضور تعداد بالای دانشجویان در مراسم اعتکاف را  نشانه اخلاق گرایی بیش از پیش قشر فرهیخته دانشجو دانست وحضور در مراسم اعتکاف را برای دانشجویان فرصتی بسیار خوب توصیف کرد و از آنان خواست تا این فرصت را بیش از پیش غنیمت شمارند .

ایشان در بخش دیگری از سخنان خود گفت:در المپیاد عالم مدال طلا از آن اخلاق است و همواره در کنار هم بودن علم و اخلاق  باعث به زانو در آمدن بسیاری از زشتی ها می گردد.

ایشان در پایان ضمن تشکر از حمایت های ریاست دانشگاه جناب آقای دکتر موسی خانی جهت برگزاری برنامه های فرهنگی ، یاد و خاطره مرحوم آیت ا... باریک بین را گرامی داشته و  از حمایت های ایشان از برنامه های فرهنگی دانشگاه و حضور در مراسمات اعتکاف تشکر کرده و  برای ایشان  علو درجات از خداوند منان را مسئلت نمودند .