حجت الاسلام قدس در اولین روز از مراسم معنوی اعتکاف :

هدف ازشرکت در اعتکاف بالا بردن سطح زندگی و  رسیدن به تعالی و خداوند است .

هم زمان با سیزده رجب میلاد مولود کعبه حضرت علی (ع) و برگزاری مراسم معنوی اعتکاف دانشجویی در مسجد امام رضا(ع) حجت الاسلام و المسلمین قدس در جمع معتکفین بیان داشت: هدف ازشرکت در اعتکاف بالا بردن سطح زندگی و  رسیدن به تعالی و خداوند است. .

ایشان بیان داشتند: استراتژی در مستحبات فرادا ، است و در واجبات به جماعت است.به عنوان مثال استراتژی نماز ظهرکه از واجبات است در حالت برگزاری به صورت جماعت در مسجد است ولی نماز شب که از مستحبات می باشد به صورت فرادا انجام می گردد.

در نماز حواس ها باید به سمت خدا باشد شهید مطهری می فرمایند یکی از اهداف نماز ایجاد تمرکز در افراد می باشد. وقتی انسان روزه دار به نماز می ایستد شیطان اورا به یاد گرسنگی و تشنگی می اندازد.شهید مطهری می فرمایند استراتژی در نماز روح آن است ، یک کالبد مرده بدون روح به درد نمی خورد.

وی افزود: پیامبر اکرم اسلام(ص) می فرمایند ترسناک ترین چیزی که از شماها می ترسم دو چیز است : پیروی از هوای نفس و آرزوهای طولانی . به کار بردن واژه ی دلم می خواد شاخص هوای نفس است. وقتی فردی بگوید دلم خواسته این کار را انجام دادم کافی نیست ، باید بدانیم چرا انجام داده ایم. به عنوان مثال حضرت عباس (ع) دوست داشت با دشمن نبرد کند ولی چند بار از امام اجازه گرفت و امام اجازه آوردن آب را به او داد.خیلی از کارهای حلال را شیطان با دلم می خواد انجام می دهد.

با ظهور امام زمان (عج) عدالت اجرا می گردد.بدترین گناهان دروغ است چون حقیقت را وارونه جلوه می دهد. حقیقت به نفع همه تمام می شود. باید حقیقت گرا باشیم و حقیقت را دوست داشته باشیم، هوای نفس با حقیقت سازگار نیست.